Słońce zagląda do Opli przez panoramiczne okna dachowe

Nareszcie wiosna. Niebo zmieniło kolor z szarego na błękitny i pozostaje takie aż do późnego wieczora. Ten wspaniały widok prezentuje się jeszcze lepiej przez duże panoramiczne okna dachowe w samochodach marki Opel. Wysokiej jakości szklane dachy są dostępne w wielu modelach producenta. Zupełnie nową i nieoczekiwaną perspektywę na błękitne lub rozgwieżdżone niebo oferują nowy SUV Grandland X, flagowe modele Insignia Sports Tourer i Insignia Country Tourer, miejski SUV Crossland X, siedmiomiejscowa Zafira oraz całkiem nowy Opel Combo Life.

„Panoramiczne dachy w modelach Opla sprawiają, że każda przejażdżka dostarcza wyjątkowych wrażeń. Pasażerowie z pierwszego i drugiego rzędu mogą podziwiać wspaniałe widoki uatrakcyjniające podróż. Ponadto Grandland X, Insignia Sports Tourer oraz pozostałe modele prezentują się bardzo elegancko ze szklanymi dachami wysokiej jakości” — mówi Peter Küspert, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży i marketingu w firmie Opel.

Dwa nowe SUV‑y — Opel Grandland X i Opel Crossland X — wyróżniają się sportowymi sylwetkami oraz opcjonalnym dachem kontrastującym z kolorem nadwozia, zaś panoramiczny szklany dach otwiera przed ich użytkownikami nowe horyzonty i znakomicie rozświetla wnętrze. Jednak kiedy słońce operuje zbyt intensywnie, kabinę można osłonić elektrycznie sterowaną roletą. Panoramiczny dach jest dostępny w cenie 2 900 zł w modelu Grandland X oraz 3 500 zł w Crosslandzie X (wszystkie ceny są sugerowanymi cena detalicznymi z VAT w Polsce).

Na więcej słońca mogą liczyć także pasażerowie Opla Insignii Sports Tourer oraz Opla Insignia Country Tourer. Elektrycznie przesuwany panoramiczny dach o wymiarach 1400 x 860 mm sięga aż nad głowy pasażerów tylnej kanapy i nadaje sportowemu flagowemu modelowi Opla szczególnie finezyjny wygląd. Do wygodnego sterowania roletą służy centralnie umieszczony pilot. Ponadto w Insignii można regulować ustawienie przedniej części dachu, unosząc ją lekko, aby wyeliminować uciążliwy szum wiatru. Elegancki szklany i uchylny dach wyposażony w dodatkowe funkcje, takie jak pamięć ustawień i zabezpieczenie przed przytrzaśnięciem palców, wymaga dopłaty 4 700 zł.

Opel Zafira zapewnia wakacyjny klimat we wnętrzu już od pierwszych kilometrów podróży. Panoramiczna szyba czołowa przechodzi w panoramiczny dach, oferując widok niemal jak z kokpitu samolotu. W tym przypadku dopłata wynosi 3 500 zł. Przednia szyba zaczyna się typowo przy masce silnika, ale kończy się prawie przy słupku B, natomiast panoramiczny dach z elektryczną roletą sięga aż do tylnej części samochodu, wpuszczając do środka więcej światła i potęgując wrażenie przestronności. Funkcjonalny nawet siedmiomiejscowy minivan jest uniwersalnym i eleganckim środkiem lokomocji dla całej rodziny.

Oferta modeli Opla ze wspaniałymi widokami już wkrótce wzbogaci się o zupełnie nowy model Opel Combo Life. Opcjonalny panoramiczny dach nie tylko rozświetla jego przedział pasażerski, ale jest też niezwykle praktyczny. W Oplu Combo Life z panoramicznym szklanym dachem montowana jest dodatkowa półka ze standardowym podświetleniem LED, biegnąca przez środek samochodu. W tej konfiguracji nowy model Opla jest również wyposażony w montowany nad tylną półką w bagażniku duży schowek o pojemności 36 litrów. Dzięki temu można rozsądnie wykorzystać część przestrzeni, która zwykle nie jest w żaden sposób zagospodarowana — bez utraty możliwości obserwowania pojazdów jadących z tyłu w lusterku wstecznym.

Grandland X, Crossland X, Insignia Sports Tourer, Insignia Country Tourer, Zafira i Combo Life z panoramicznymi dachami — sześć zwiastunów wiosny z Rüsselsheim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *