Nowy Opel Crossland

Wyrazisty i kompaktowy z zewnątrz, bardzo przestronny i wszechstronny w środku, z modnym dwukolorowym nadwoziem i atrakcyjną sylwetką samochodu sportowo-użytkowego — taki jest zupełnie nowy Opel Crossland X. Ten wszechstronny miejski crossover, którego premiera miała miejsce na początku lutego, jest już drugim przedstawicielem rodziny X w segmencie B, obok bestsellerowego modelu Mokka X. W bieżącym roku zaprezentowany zostanie także trzeci model oznaczony symbolem X — będzie to większy, kompaktowy (segment C) Grandland X.

W porównaniu z Oplem Mokką X, która jest oferowana z opcjonalnym napędem na cztery koła, pozwalającym na okazjonalne wyprawy w lekki teren, nowy Opel Crossland X jest modelem miejskim, o kompaktowych wymiarach zewnętrznych, który jednak doskonale sprawdzi się także podczas większych zakupów czy wakacyjnych wypadów. Nowy Crossland X mierzący 4,21 metra długości jest o 16 centymetrów krótszy od Astry, ale o 10 centymetrów od niej wyższy. Kierowca i pasażerowie siedzą zatem wyżej, co przekłada się na bardzo dobrą widoczność w każdym kierunku. Nabywcy poszukujący intensywniejszych wrażeń mogą zwiększyć poczucie przestrzeni, zamawiając opcjonalny panoramiczny szklany dach.

Nowość rynkowa oferuje wyjątkowe innowacje, za sprawą których codzienna jazda jest bezpieczniejsza, bardziej komfortowa i łatwiejsza. Innowacyjne w pełni diodowe reflektory, wyświetlacz projekcyjny head-up i panoramiczna kamera cofania rejestrująca obraz w promieniu 180 stopni, zaawansowany asystent parkowania, alarm przedkolizyjny z funkcją wykrywania pieszych i automatycznego hamowania awaryjnego[1], alarm senności kierowcy[2], asystent pasa ruchu, rozpoznawanie znaków ograniczenia prędkości i alarm ostrzegania o obecności innego pojazdu w martwym polu, to tylko niektóre przykłady. Nowy Crossland X został również wyposażony w typowe dla Opla znakomite opcje łączności. Obejmują one, między innymi, system Opel OnStar z punktem dostępu do Internetu Wi‑Fi[3] oraz dodatkowymi usługami, takimi jak rezerwacja pokoju w hotelu[4] i wyszukiwanie miejsc do parkowania[5]. Dostępny jest również nowoczesny system multimedialny IntelliLink z interfejsem Apple CarPlay i Android Auto oraz dużym nawet 8‑calowym ekranem dotykowym. Bezprzewodowa ładowarka umożliwia indukcyjne ładowanie[6] smartfonów obsługujących taką funkcję.

Zarówno kierowca, jak i pasażer z przodu mogą podróżować w nagradzanych i atestowanych przez AGR (Akcję na rzecz Zdrowych Pleców) ergonomicznych fotelach. Opel jako jedyny oferuje taki komfort w tym segmencie (zarówno w modelu Crossland X, jak i w modelu Mokka X). Pojemność bagażnika bez składania tylnych siedzeń wynosi 520 litrów — także pod tym względem Crossland X plasuje się w czołówce swojej klasy. Ponadto pasażerowie z drugiego rzędu siedzeń mogą przesuwać tylną kanapę wzdłuż osi pojazdu w zakresie 150 milimetrów, odpowiednio zwiększając przestrzeń na nogi lub pojemność bagażnika. Dzięki temu Crossland X jest jeszcze bardziej wszechstronny.

„Popyt na małe SUV‑y i crossovery dostosowane do jazdy w mieście znacząco rośnie. Crossland X, łączący atrakcyjne, inspirowane pojazdami sportowo-użytkowymi wzornictwo, znakomite wyposażenie z zakresu łączności oraz wysokie walory praktyczne, jest już drugim mocnym przedstawicielem naszej marki w tej klasie pojazdów, obok sportowej Mokki X” — mówi dyrektor generalny firmy Opel, dr Karl-Thomas Neumann. „Zwinny Crossland X zapewnia przyjemność z jazdy, emanując miejskim stylem. Dzięki temu doskonale sprawdza się zarówno na wielkomiejskich ulicach, jak i w czasie wypadów za miasto”.

Segment CUV/SUV B rozwija się błyskawicznie — w porównaniu z 2010 rokiem odnotowano już pięciokrotny wzrost. Jednym z bestsellerów, a tym samym wyznaczników trendów, jest Opel Mokka X. Crossland X doda teraz nowy impuls do rozwoju tego szybko zyskującego na popularności segmentu pozycjonowanego poniżej tradycyjnej klasy kompaktowej i zapewni dodatkowy wzrost marce Opel.

Czyste wzornictwo i znakomite wykorzystanie przestrzeni

Odważny, wyrazisty i atrakcyjny — to trzy atrybuty prawdziwego „miejskiego crossovera”. Nowy Crossland X posiada je wszystkie, a jednocześnie pozostaje typowym Oplem w najlepszym wydaniu i z mocnym charakterem. Mierzący 4212 milimetrów długości, 1765 milimetrów szerokości (bez lusterek bocznych) i 1605 milimetrów wysokości Crossland X jest jedyną w swoim rodzaju interpretacją właściwej firmie Opel koncepcji stylistycznej „rzeźbiarskiego artyzmu połączonego z niemiecką precyzją” — jest jednocześnie elegancki i surowy. Z przodu efektownie prezentuje wydatną osłonę chłodnicy z błyszczącym znakiem błyskawicy. Osłony typowe dla samochodu sportowo-użytkowego, a także srebrne detale z przodu oraz w dolnych partiach całego nadwozia podkreślają stabilność sylwetki pojazdu oraz jego funkcjonalność i sportową elegancję.

 

Z kolei głębokie przetłoczenia na bokach oraz dach, który wydaje się unosić w powietrzu, rozdzielają dolną i górną część nadwozia, optycznie wzmacniając sylwetkę Crosslanda X oraz zwiększając jego przestronne wnętrze. „Unoszący się” dach i opadająca ku tyłowi chromowana listwa przy krawędzi szyb wskazują na pokrewieństwo z modelem ADAM. Podobnie jak w przypadku tego mistrza indywidualizacji, nabywcy Crosslanda X będą mogli zamówić dach w kolorze różniącym się od reszty nadwozia. Wyrazisty tył z wyeksponowaną chromowaną osłoną utrzymany jest w stylistyce SUV‑a.

Zgodnie z filozofią projektowania Opla, muskularna stylistyka i wysoka precyzja wykonania są ważne również wewnątrz pojazdu. Panel wskaźników i środkowa konsola są uporządkowane i dopasowane do linii wzroku kierowcy. Kokpit jako miejsce, z którego kierowca ma panować nad pojazdem, zachęca do aktywnego stylu jazdy. Szerokiej palecie silników benzynowych, wysokoprężnych i przystosowanych do zasilania LPG towarzyszą manualne i automatyczne skrzynie biegów zapewniające dobrą dynamikę.

Poczucie przestrzeni oraz znakomite, ergonomiczne fotele z atestem AGR w Crosslandzie X sprawiają, że nawet dalekie trasy upływają w komfortowych warunkach. Crossover przekonuje do siebie także wysoką elastycznością wynikającą, między innymi, z możliwości indywidualnego przesuwania tylnych siedzeń. Tylną kanapę dzieloną w proporcji 60/40 można przesuwać w zakresie 150 milimetrów, powiększając bagażnik z 410 do 520 litrów, co stanowi jeden z najlepszych wyników w tej klasie pojazdów. Po całkowitym złożeniu tylnej kanapy pojemność bagażnika rośnie do 1255 litrów. Crossland X może być zamykany, otwierany oraz uruchamiany za pomocą opcjonalnego bezkluczykowego systemu Open & Start.

Wyznaczająca trendy technologia oświetlenia i ważne systemy wspomagające kierowcę

Podróż może być jeszcze bardziej odprężająca i bezpieczna dzięki dostępnym opcjonalnie licznym bardzo nowoczesnym technologiom oraz systemom wspomagającym kierowcę. Innowacyjne w pełni diodowe reflektoryzapewniają znakomitą widoczność nocą. Opcjonalny wyświetlacz projekcyjny head-up zmniejsza ryzyko rozproszenia uwagi i prezentuje najważniejsze dane dotyczące prędkości, nawigacji oraz działania systemów wspomagających jazdę dokładnie na linii wzroku kierowcy.

Przednia kamera Opel Eye przetwarza różne dane i przekazuje je do systemów wspomagania kierowcy, takich jak rozpoznawanie znaków ograniczenia prędkości czy ostrzeżenie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu. Jeżeli system zarejestruje niezamierzone opuszczanie pasa ruchu, ostrzeże kierowcę sygnałem dźwiękowym i świetlnym. Tempomat z ogranicznikiem prędkości również może uprzyjemnić jazdę. Opcjonalny alarm przedkolizyjny z funkcją wykrywania pieszych i automatycznego hamowania awaryjnego pomaga unikać wypadków. Współpracuje on ze specjalnym alarmem senności kierowcy.

Crossland X jest również dostępny z opcjonalną panoramiczną kamerą cofania, której kąt widzenia zwiększono do 180 stopni. Z kolei najnowszej generacji zaawansowany asystent parkowania potrafi rozpoznać odpowiednie miejsce na parkingu i automatycznie ustawić na nim pojazd. Asystent potrafi również automatycznie wyjechać z miejsca parkingowego. W obu przypadkach kierowca musi tylko operować pedałami. Opcjonalne podgrzewana kierownica i podgrzewana szyba przednia zwiększają komfort i bezpieczeństwo użytkowania samochodu zimą.

Nowy Opel Crossland X wchodzi na rynek z niezwykle atrakcyjną ceną wersji podstawowej. Kompaktowego i wyjątkowo funkcjonalnego crossovera można będzie zamówić już od 59 950 zł (sugerowana cena detaliczna z VAT w Polsce). Nowość rynkowa pojawi się u dealerów pod koniec czerwca.


W razie pytań prosimy o kontakt:
Telefon: 22 519 40 40 wew. 101 lub e-mail: salon@nexteam.pl

FORMULARZ KONTAKTOWY: